Ukázky naší práce
roubenkagaleriedrevostavba-pnovice
Můžete nás kontaktovat

Ochrana proti spamu
captcha

Dřevostavby

Velmi žádaným artiklem na stavebním trhu jsou rodinné i bytové domy řešené jako dřevostavby. Tímto názvem označujeme stavby, kde hlavním stavebním materiálem je dřevo. A to nejen sruby, jak si většina z Vás představí, ale především domy, které jsou tvořeny dřevěnou kostrou a opláštěny převážně dřevěnými deskovými materiály. Tento stavební systém je velmi populární zejména v zahraničí, nicméně úspěšně proniká i na náš trh a získává si stále větší oblibu především proto, že se jedná o suchou a rychlou výstavbu. Díky možnosti prefabrikace, tedy možnosti připravit si některé stavební prvky (např. celé stěny) v dílnách, lze takovouto stavbu realizovat i v zimním období, kdy nelze stavět klasicky. Právě použití typizovaných stavebních dílů může velmi významnou měrou snížit jak dobu kompletace, tak i výslednou cenu. Díky vlastnostem dřeva a systémem konstrukce je možné vytvářet architektonické či interiérové prvky daleko snadněji, než při použití klasických zdících materiálů.

Neméně důležitým faktorem je i celková nízká energetická náročnost celého domu, a to je v dnešní době extrémně drahých energií nezanedbatelné plus. K tomuto faktu přispívá nejen to, že dřevo je výborný izolační materiál, ale také to, že díky rámové konstrukci obvodových stěn je možné zvolit co nejoptimálnější tepelnou izolaci vlastního obvodového pláště.

Naše firma se dodávkou dřevostaveb zabývá více než pět let. Dodáváme jak samotné konstrukce hrubé stavby, tak v případě zájmu investora, uzavřeme plášť domu okny a dveřmi. Dodávka může na Vaše přání být včetně veškerých vnitřních tepelných izolací. Po dohodě s investorem zajistíme  veškerou projektovou dokumentaci.

Příklad hrubé stavby rodinného domu

Rodinný dvoupodlažní dům se sedlovou střechou dispozičně řešený jako 3+1, půdorysných rozměrů 8000×8000 mm. Zastavěná plocha 64 m2, celková obytná plocha 110 m2.

Základní cena 400.000,- Kč zahrnuje:

  • konstrukci hrubé stavby
  • venkovní opláštění
  • konstrukce střechy včetně krytiny (bonský šindel)
  • veškeré klempířské práce (zavětrování, svody, okapy) z pozinkovaného plechu Pz

Tato cena nezahrnuje dodávku základové desky, výplně otvorů (dveře, okna), elektroinstalaci, vodo-topo, vnitřní opláštění stěn a vybavení místností (sanita, kuchyň).

Konkrétní realizace v Pňovicích

Rodinný dům v Pňovicích u Šternberka je řešen jako dvoupodlažní s dělenou sedlovou střechou. Půdorysné rozměry této stavby jsou 10×11 m2, přičemž celková obytná plocha je 205 m2. Náklady na realizaci hrubé stavby nepřesáhly v reále 400.000,- Kč.

Na základě Vámi dodané projektové dokumentace Vám zpracujeme přesnou cenovou kalkulaci